Zámek Březnice

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Zámek Březnice je místem památným, byl svědkem významných událostí českých dějin, stal se místem umožňujícím poznání naší historie, místem odrážejícím kulturní, duchovní a společenskou atmosféru českých zemí od konce 12. století do současnosti.

Zámecké interiéry

Interiéry přibližují historii jednotlivých šlechtických rodů a stavebně-umělecký vývoj historických slohů od gotiky přes renesanci, baroko, rokoko, klasicismus, empír až po biedermeier.

Zámecké zbrojnice

Zámecké zbrojnice uchovávají většinu typů zbraní od 15. do 19. století, a to od chladných po palné a od útočných po obranné.

Zámecké interiéry – rozšířené

Zámecké interiéry rozšířené o autentické prostory hodovního sálu a Lokšanské knihovny, nejstaršího zámeckého knihovního sálu v Čechách z roku 1558.


Webová stránka​

www.zamek-breznice.cz


Ceník / Vstupné​

od 40 Kč


Otevírací doba​

od května do října

Zámek Březnice
Zámek Březnice

Pokračovat ve čtení:​

Březnice renesanční

Výběrový prohlídkový okruh Dvě svatby a jedna grafika je zaměřen na osudy arcivévody Ferdinanda II. Tyrolského a Filipíny Welserové s jedinečnou možností zhlédnout audiovizuální prezentaci a renesanční grafické originály cyklu Kolowratská svatba vytvořeného Zikmundem Elsasserem z roku 1580.

Celým zámkem

Návštěvní trasa složená z I. a II. okruhu. Návštěvníci zhlédnou kompletní zámecké interiéry a zbrojnice.

Kaple Neposkvrněného početí Panny Marie

Architektura zámecké kaple přibližuje téměř všechny vývojové fáze baroka od raně barokních stavebních prvků z první poloviny 17. století včetně portálu z červeného sliveneckého mramoru přes vrcholně barokní inventář z poloviny 18. století až po funkční rokokové varhany z roku 1796.

Výstava Tajemné bytosti brdských lesů

Výstava Tajemné bytosti brdských lesů vtahuje zejména dětské návštěvníky do mystického světa pohádkových bytostí jež našly své dočasné útočiště v raně renesančním sklepení březnického zámku.

Synagoga Březnice

Expozice přibližující povědomí o židovské kultuře v autentickém prostředí. Skládá se ze dvou částí, tematické a regionální. Tematická část se týká židovské vzdělanosti a regionální část je zaměřena na historii židovské náboženské obce v Březnici.

Bezbariérový přístup

Interiéry zámku Březnice nejsou vzhledem ke svému dispozičnímu uspořádání bezbariérově přístupné. Venkovní areál zámku (parkánová zahrada, bylinková zahrada a anglický park) jsou bezbariérově přístupné.

Parkoviště

Návštěvníci zámku mohou využít parkoviště v těsné blízkosti zámku. V případě konání svateb je parkoviště pro veřejnost uzavřeno.

Video:​


Zámek Březnice, Březnice Zámek, Březnický zámek, Zámecký park Březnice, Renesanční zámek Březnice.


KRAJ

Středočeský kraj


ADRESA

Zámecký obvod 24
262 72 Březnice


GPS souřadnice​

49.5575636N
13.9560264E


Zámek Březnice


Březnice Zámek


Březnický zámek


Zámecký park Březnice


Renesanční zámek Březnice


Kam na zámek


Zámek Nový Hrad


Zámek Březnice, Březnice Zámek, Březnický zámek, Zámecký park Březnice, Renesanční zámek Březnice.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit