Zámek Častolovice

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Zámek Častolovice – Parkováni je možné na dvou hlídaných parkovištích, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti zámku, kde mohou parkovat i autobusy. Na nádvoří je pokladna zámku, která slouží k zakoupení vstupenek do expozice a následně pak odtud vycházejí prohlídky. Dále zde můžete navštívit velmi příjemnou kavárnu s restaurací, kde si kromě kávy a domácích dortíků můžete dát i oběd. Pro rychlejší občerstvení a potěšení dětí je tu i kiosek.

Zámecká expozice ​

Expozice je otevřena denně, mimo pondělí, 9-18 hodin. Poslední prohlídka vychází v 17 hodin. Časové intervaly mezi prohlídkami jsou upravovány podle počtu návštěvníků. Prohlídka trvá cca 60 minut.

Častolovice Zámek ZOO​

V současné době v zvěřinci můžete vidět pštrosy Emu, lamy, poníky, oslíky, kozy, ovečky a prasátka. Ve voliérách můžete vidět rozmanité druhy papoušků a bažantů a volně potkáte holoubky, perličky a pávy. Oblíbenými mazlíčky jsou morčata a zakrslí králíčci, kteří si volně hopkají po celém areálu. S péčí, kterou tu mají, se vždycky rádi vrátí do svých příbytků. Někteří bydlí v malých domečcích, jiní mají malé zámečky.

Zámecký park​

Zdejší anglický park s rozlohou přes čtyřicet hektarů dělá z celého panství to, čím se nemůže pochlubit každý zámek-oázu pohody a odpočinku. Dominantou parku je staletá lipová alej, a další nepřehlédnutelnou součástí je obora s bílými daňky a Dybovského jeleny. V menší obůrce bydlí divoká prasátka a srneček.

Svatby na zámku​

K samotnému obřadu si můžete vybrat hned z několika prostor v interiéru zámku- obřadní síň, Rytířský sál, kapli, nebo zvolit obřad pod širým nebem – v Růžové zahradě.


Webová stránka​

www.zamek-castolovice.cz


Ceník / Vstupné​

od 35 Kč


Otevírací doba​

sezónní provoz

Zámek Častolovice
Zámek Častolovice

Video:​

Častolovice – prohlídka Zámku a Mini ZOO

Kraj

Královéhradecký kraj


ADRESA

Masarykova 1
517 50 Častolovice


GPS souřadnice​

50.1307250N
16.1870161E


Zámek Častolovice​


Častolovice​ zámek


Častolovice Zámek ZOO​


Tipy kam na výlety​


Zámek Častolovice, Častolovice Zámek ZOO.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit