Zámek Doudleby nad Orlicí

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Zámek Doudleby nad Orlicí během otevírací doby nabízí zájemcům všech generací možnost navštívit zdarma tzv. Babiččin dvoreček s domácími zvířátky. Najdete ho nalevo od hlavní brány, u nově zrekonstruované sýpky. V nově rozšířené části muzea najdete sbírky s tématem venkova – dávná řemeslná náčiní, zrekonstruované zemědělské stroje z dob (nejen) našich dědečků, předměty ze zámecké historie (např. vzácnou ručně psanou kuchařskou knihu nebo cihly z bubnovské cihelny), připomínku paličkování, tradičního umění krajky či historické loutky a kostýmy.

Zámecký park​

Založen v roce 1809 v anglickém stylu. Využit byl mj. jako jeden z exteriérů při natáčení filmu Bathory. Park je veřejnosti přístupný v otevírací době zámku.

Muzeum přírodovědy a venkova​

Součástí expozice Muzea přírodovědy a venkova je také originální třímetrový model Rok na vsi z kukuřičného šustí autorky Jany Jarkovské, který zobrazuje lidové tradice a zvyky během celého roku. Objekt vznikl v roce 2015 speciálně pro doudlebský zámek a najdete zde bezmála 130 figurek a 33 zvířat.

Svatební obřady na zámku​

Obřadní síň
V prostorách zámku se nachází obřadní síň v pronájmu městyse Doudleby nad Orlicí. Koná se zde více než 40 svateb do roka. Novomanželům nabízíme kromě svatebního obřadu i možnost fotografování v zámeckých interiérech po předchozí domluvě se správou zámku (tel. 777 888 083, e-mail info@zamek-doudleby.cz).

Zrcadlový sál
Svatební obřad lze po domluvě se správou zámku uspořádat i v nově zrekonstruovaném Zrcadlovém sále. Tuto atraktivní a stylovou nabídku využívá stále více párů a velmi spokojeni bývají i fotografové.


Webová stránka​

www.zamek-doudleby.cz


Ceník / Vstupné​

od 50 Kč


Otevírací doba​

od dubna do září

Zámek Doudleby nad Orlicí
Zámek Doudleby nad Orlicí

Pokračovat ve čtení:​

Prohlídka zámku Doudleby nad Orlicí​

Prohlídka zámku nabízí Místnost ve vstupní věži, Vertumnus a Pomona, Hodovní sál, Paridův soud, Saavedrovy emblémy, Hudební salónek, Ferdinandův pokoj, Předkaplí, Zámecká kaple, Pánský salónek, Dámský salónek, Taneční sál, Lovecký pokoj, Rodinný pokoj, Kopie relikviáře sv. Maura, Zrcadlový sál, Obřadní síň.

Babiččin dvoreček​

Vstup do Babiččina dvorečku je volný, „interaktivní“ kasičku na případné dobrovolné příspěvky na obživu a zázemí zvířátek najdete u východu z Dvorečku (napravo), další pokladnička bývá umístěna u pokladny v zámecké kavárně.

Jak se dostanete na zámek​

Doudleby nad Orlicí leží na železniční trati číslo 021 s výhodným rychlíkovým spojením (přímé rychlíky z Prahy i z Letohradu). Zámek je situován 400 m od vlakového nádraží, autobusová zastávka je vzdálena necelých 100 m. Parkoviště u zámku je zdarma, i pro autobusy. Z Kostelce nad Orlicí do Potštejna vede přes Doudleby nová cyklotrasa. Těsně kolem zámku vede značená turistická stezka. Jsme součástí i Podorlické pivní cyklostezky.

Video:​


Kraj

Královéhradecký kraj


ADRESA

Rudé armády 1
517 42 Doudleby nad Orlicí


GPS souřadnice​

50.1085828N
16.2639833E


Doudleby zámek​


Babiččin dvoreček​


Zámek Doudleby nad Orlicí​


Kam na zámek


Doudleby zámek, Babiččin dvoreček, Zámek Doudleby nad Orlicí.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit