Zámek Jemniště

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Zámek Jemniště pochází z roku 1381. V té době bylo panství v majetku Beneše z Cimburka, který se podle zdejší vsi začal psát z Jemniště. Panským sídlem tehdy pochopitelně nebyl tento zámek, ale tvrz obklopená vodním příkopem, která se dodnes nachází v nedaleké vsi. Roku 1717 koupil jemnišťské panství hrabě František Adam z Trauttmansdorffu, původem ze staré štýrské rodiny. Jeho vkusu a nárokům již zámek ve vesnici nevyhovoval, proto nechal kolem roku 1724 na nedalekém pahorku vybudovat nový zámek, který měl lépe odpovídat jeho vkusu i postavení předního šlechtice.

Apartmány

Zámek Jemniště je barokní soukromé sídlo, které disponuje třemi apartmány nazvanými Terezie, František a Rainer. Hosté během svého pobytu shlédnou i ostatní, veřejnosti přístupné historické komnaty připomínající různé slohové styly. Nakonec každý z ubytovaných hostů zjistí, že se při vybavování velmi romantických apartmánů stala hlavní inspirací právě historie.

Svatby

Většina lidí dnes ke svatbě přistupuje se skálopevným přesvědčením, že v onen den navždy spojí svůj osud s milovaným člověkem. Snoubenci věnují velkou pozornost výběru místa – vždyť první den společného života‚ byť v dnešní době spíše v přeneseném slova smyslu, bude vzpomínkou na celý život. Pokud hledáte místo, o němž lze bez nadsázky říci, že je krásné a romantické, budete okouzleni půvabným barokním zámkem Jemniště, ležícím v nádherné krajině asi 50 km jižně od Prahy.

Gastronomie

V Cafe Custoza Vám již několik let připravujeme dobrůtky z kvalitních surovin a kdo už u zde byl, ví, že dezerty jsou zde lahodné i velmi krásné. V restauraci mění pokrmy každých čtrnáct dní tak, aby Vám chutnalo i při opakované návštěvě. Jídelní lístek nenavrhují přespříliš bohatý, avšak při výběru receptů se nechávají inspirovat různou kuchyní.


Webová stránka​

www.jemniste.cz


Ceník / Vstupné​

od 55 Kč


Otevírací doba​

celoročně

Zámek Jemniště
Zámek Jemniště

Pokračovat ve čtení:​

Zámecký park

Vstup do zámeckého parku je možný pouze přes prostor kavárny a pokladny. V roce 2018 si dovolují požádat návštěvníky zámeckého parku (tedy ty, kteří nenavštíví zámecké expozice) o příspěvek na údržbu parku a zvěřince ve výši 80 Kč dospělí a 55 Kč děti od 6 do 14 let. Do areálu čestného nádvoří i celého parku je vstup s domácími mazlíčky, hlavně psy, zakázán!

Video:​


KRAJ

Středočeský kraj


ADRESA

Jemniště 1
257 01 Postupice


GPS souřadnice​

49.7436906N
14.7855061E


Jemniště park


Jemniště Zámek


Zámek Jemniště


Starý zámek Jemniště


Apartmány Zámek Jemniště


Kam na zámek


Zámek Březnice


Jemniště park, Jemniště Zámek, Zámek Jemniště, Starý zámek Jemniště, Apartmány Zámek Jemniště.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit