Zámek Kačina zajímavosti

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Zámek Kačina zajímavosti kdy v budově zámku se nacházely representační prostory a obydlí hraběcí rodiny. V pravém pavilonu je umístěna nedostavěná zámecká kaple a zámecké divadlo. V levém je Chotkovská knihovna s původně více jak 40 000 svazky naučné i krásné literatury z 16. až 19. století. Návštěva knihovny je opravdovým zážitkem, nejen pro milovníky knih. Zámek Kačina je zakomponován do rozsáhlého anglického parku, který byl vysazen již roku 1789 podle návrhů vídeňského architekta a botanika F. N. Jacquina.

Více informací:

Kavárna

Pro milovníky přírody nabízí kavárna i možnost zajištění piknikových košů, které jsou dokonalým gastro doplňkem pro posezení v zámeckém parku. Půjčí vám koš, piknikovou deku, polštáře, zařídí náplň košíku… a na Vás už bude najít ten pravý letní den, a pěkné místo v parku, a relaxovat, relaxovat, relaxovat.

Zámecký park a zahradnictví

Zámecký park je přístupný po celý rok bez poplatku. Zahradnictví sloužilo k zásobování zámku květinami, schraňovalo také citrusy a další exotické rostliny. V zimním období dodávalo na zámecký stůl i čerstvé ovoce a zeleninu. Dnes je součástí parku i skleník a zahrada léčivých rostlin. V zahradě najdeme více než stovku botanických druhů rostlin, pěstovávaných již od středověku v klášterních zahradách či v zahradách lékárníků.

Svatební obřady na zámku

Zámek je jako stvořený pro uspořádání svatebního obřadu. Jedna z nejkrásnějších empírových staveb s výjimečným parkem nabízí hned několik variant pro Váš svatební obřad. Vaše svatba může být jako z pohádky, díky krásným lokalitám, které zámek nabízí.

Naučná stezka kolem zámku

V červnu roku 2017 byla slavnostně otevřena naučná stezka zámeckým parkem. Na trase dlouhé necelý 1 km je instalováno 10 informačních panelů. Každý z nich obsahuje zajímavé a poučné povídání o fauně a flóře, která se v této oblasti vyskytuje nebo v minulosti vyskytovala, charakteristice krajiny či historii území. Oblast zámecké obory zahrnuje několik zásadně odlišných biotopů, které jsou na jednotlivých zastaveních stručně charakterizovány. Panely naučné stezky zaujmou nejen svým odborným výkladem, ale také grafickým provedením s množstvím zajímavých fotografií fauny a flóry.

Naučná stezka Ze života hmyzu

Nová naučná stezka Ze života hmyzu hravou formou přiblížuje malým i dospělým návštěvníkům ohrožené druhy hmyzu, které v našem parku naleznete. Kačinský park je vyhlášen jako přírodní památka a je součástí Natury 2000, soustavy chráněných území evropského významu. Projekt je podporovaný grantem z programu TPCA ? Pro zelené Kolínsko. Naučnou stezku naleznete nedaleko zámecké oranžerie. S dětmi pak můžete objevovat hmyzí obyvatele.

Se psem do zámku?

Ano, vstup povolen pouze malým plemenům v tašce.

Zámek Kačina, Zámek Kačina park, Zámek Kačina parkování, Zámek Kačina zajímavosti, Zámek Kačina otevírací doba.

1. okruh - Hospodářské zázemí

Ukázka života služebnictva, prohlídka prostorů odkud se zajišťoval chod celého zámku. Uvidíte zámeckou truhlárnu, dozvíte se, jak v 18. století fungovala zámecká lednice, kde se skladovalo dříví a jak se zámek vytápěl, kde a jak se do zámku přiváděla voda a jak se na zámku pralo a žehlilo, kde se připravovaly pokrmy, skladovaly potraviny, také se dovíte v datech a číslech informace o stavbě zámku a svou individuální prohlídku (bez průvodce) zakončíte v zámecké konírně, která je netradičně umístěna ve sklepení zámku. Součástí suterénu zámku je také expozice Mlýny na Novodvorském panství.

2. okruh - Zámecké interiéry

Historie hraběcího rodu Chotků, Chotkovská panství, informace o staviteli zámku Janu Rudolfu Chotkovi, jeho rodině a majitelích zámku, 13 empírových komnat, život a zvyky hraběcí rodiny Chotků.

3. okruh - Chotkovská knihovna

Unikátní chotkovská knihovna -odkaz Jana Rudolfa Chotka a jeho potomků, věda, umění, kulturní život a divadlo na Kačině, obrazy Šrobárovy sbírky, vstup do nedostavěné zámecké kaple.

4. okruh - Zámecký park

Procházka a informace o vzniku a vytváření rozsáhlého přírodně krajinářského parku na Kačině, využití okrasné a užitkové části parku, zajímavosti o arboretu, o vysazování cizokrajných dřevin na Kačině, využití vodních ploch, které byly součástí zámeckého parku, návštěva oranžerie a bylinkové zahrádky.

Hledáte-li bezbariérovou trasu

Doporučujeme trasu č. 2 – zámecké interiéry, kde Vás provedou naši průvodci a seznámí Vás s životem Chotků na zámku.

Parkování u zámku

Parkování u zámku lze na odstavné ploše zámku (zdarma), dále na parkovišti naproti zámku či na parkovišti u Zájezdního hostince na Huse (za poplatek). Při akcích je zajištěno parkování na dalších označených plochách v okolí zámku.

Video: Zámek Kačina

Zámek Kačina zajímavosti
Zámek Kačina zajímavosti

INFORMACE

Webová stránka

Ceník / Vstupné

zahrada zdarma
okruhy 100/150 Kč

Otevírací doba

od 9:00 do 17:00

Adresa

Svatý Mikuláš 51
284 01 Svatý Mikuláš

GPS souřadnice

49.9816875N
15.3460250E

Zámek Kačina, Zámek Kačina park, Zámek Kačina parkování, Zámek Kačina zajímavosti, Zámek Kačina otevírací doba.

Zámek Kačina

Zámek Kačina park

Zámek Kačina parkování

Zámek Kačina zajímavosti

Zámek Kačina otevírací doba

Zámek Kačina, Zámek Kačina park, Zámek Kačina parkování, Zámek Kačina zajímavosti, Zámek Kačina otevírací doba.

Mohlo by se vám líbit

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Souhlasím : číst více