Zámek Loučeň pro děti

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Zámek Loučeň pro děti nabízí prohlídku zámku, a ne ledajakou, ale s knížetem, kněžnou, nebo jejich komorníkem, nadlesním, či dokonce s Bílou paní. Udržovaný zámecký park s evropskou raritou – dvanáctkou zábavných labyrintů a bludišť. To je zámek Loučeň, vzdálený jen hodinu cesty od Prahy severovýchodním směrem. Je pro Vás otevřený 12 měsíců v roce. Jeden z 10 nejnavštěvovanějších hradů a zámků České republiky si nikdy nebere svůj oddechový čas. Kam na výlet s dětmi třeba o víkendu už nemusíte řešit, tento zámek stojí za návštěvu.

Zámecký park

Až téměř do poloviny 19. století obklopovala zámek francouzská barokní zahrada. Thurn – Taxisové následně podlehli dobové módě romantismu a od roku 1838 začali zahradu výrazným způsobem proměňovat ve stylu anglických parků.

Labyrinty a bludiště

Při vstupu do parku s labyrintáriem obdržíte ke své vstupence přehledný plánek s rozmístěním celé dvanáctky labyrintů a bludišť, projektovaných Angličanem Adrianem Fisherem, zcela jistě nejznámějším současným světovým tvůrcem labyrintů.

Labyrint pro krále Karla IV.

Jedním z dárků k 700 narozeninám českého krále, Otce vlasti, Karla IV., bude královský labyrint, který bude slavnostně pokřtěn na počátku května 2016. Tento 12.labyrint, vybudovaný dle středověkých předloh, bude v sobě obsahovat.


Webová stránka​

www.zamekloucen.cz


Ceník / Vstupné​

od 130 Kč


Otevírací doba​

10:00 – 17:00

Zámek Loučeň pro děti
Zámek Loučeň pro děti

Pokračovat ve čtení:​

Klasické prohlídky

Zažijte prohlídky zámku Loučeň s průvodcem, který Vás přenese do doby před sto lety, kdy na zámku žil kníže Alexandr a kněžna Marie Thurn-Taxis. A Vašim průvodcem může být samotný kníže Alexandr, kněžna Marie nebo třeba komorník Oto Bouda či třeba zámecký nadlesní.

Večerní a noční prohlídky

Vychutnejte si atmosféru zámeckých komnat po setmění, kdy Vám na cestu honosnými pokoji svítí tak, jako za starých časů, jen desítky voskových svíček. Při noční prohlídce zámku si budete připadat jako na návštěvě u bohatých známých.

Dětské prohlídky

Na loučeňském zámku totiž děti poznají zámek ze své dětské perspektivy. Provádět je bude kněžna Marie, nebo princezna Karolína a ukáží jim přesně to, co děti zajímá.

Čokoprohlídky

Kde se vzala na světě čokoláda? To Vám i Vašim dětem sdělí kněžna, kníže či komorník. Jeden z nich se stane Vaším průvodcem při speciálních čokoládových prohlídkách zámku. V jejich průběhu se bude o čokoládě nejen mluvit.

Adventní a Vánoční prohlídky

Už od soboty před první adventní nedělí můžete načichat vůni vánočního času ve slavnostně vyzdobených reprezentativních komnatách v 1. patře zámku. Nebo si s blížícím datem Štědrého dne přijít odpočinout od předvánočního stresu.

Svatba na zámku

Zámek Loučeň je svou romantickou scenérií a překrásným anglickým parkem tou pravou volbou pro Váš velký den. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb v pohádkovém prostředí.

Gastronomie

Součástí každého výletu nebo pobytu musí být dobré jídlo, jinak zážitek nebude dokonalý. A my, Češi, velmi dobře víme, že láska prochází žaludkem. Při Vaší návštěvě u nás na zámku můžete od rána do večera baštit a vyzkoušet naše „osvěžovny“.

Firemní eventy

Konference, semináře nebo prezentace pro obchodní partnery. Firemní porady, incentivní programy a teambuildingové akce, které spojují pracovní část výjezdu s volnočasovými aktivitami a motivačními a pobídkovými prvky.

Školní výlety

Můžete k nám přijet po celý školní rok a vybrat si ze široké nabídky pro školy. Jakmile tedy budete plánovat „kam na školní výlet“, nebo „kam na zajímavou exkurzi“, prostudujte naše nápady připravené právě pro školní a předškolní děti.

Plavecký bazén

Jako ranní osvěžení či po procházce parkem můžete využít hotelového bazénu. Bazén o rozměrech 4 x 10 m má teplotu vody mezi 26 – 28°C. Bazén je k dispozici denně 8:30 – 11:00, 14:00 – 22:00 a pro hotelové hosty je v rámci ceny za ubytování. V blízkosti bazénu jsou připraveny lehátka a osušky. Plavecký bazén slouží jen pro hotelové hosty.

Sauna

Sauna má blahodárné účinky na zdraví člověka a je výborná jako prevence. Při pravidelném saunování se zvyšuje obranyschopnost a zlepšuje se kondice. Společná hotelová sauna se nachází v prostorách bazénu. Saunu mohou hoteloví hosté navštívit od 15:00 – 22:00 a stejně jako bazén, je v rámci ceny za ubytování.

Privátní sauna

Sauna využívá suchého, horkého vzduchu o teplotě 60 – 120°C. Doporučená doba pobytu v sauně je 10 – 15 minut. Máte-li pocit horka, je třeba se zchladit proudem studené vody. V rámci prostorů privátní sauny vám je k dispozici sprchový kout a pohodlná lehátka pro váš příjemný a ničím nerušený odpočinek. Privátní sauna je pro všechny hosty k dispozici kdykoli po objednání na recepci hotelu. Návštěvu sauny je nutné nahlásit minimálně hodinu předem.

Domeček knížete Alexandra

Nepochybně nejromantičtější stavba v zámeckém areálu může být na víkend, nebo třeba i na týden, jen Vaše. Původně nesl zahradní pavilon název Švýcarský domek, nově byl pojmenován po knížeti Alexandrovi.

Zámecké apartmány

Pro náročné klienty byly v prvním patře zámku, honosném Pianu Nobile, otevřeny tři samostatné apartmány, pojmenované podle šlechtických dynastií vlastnících v minulosti loučeňský zámek.

Maxmilian Lifestyle Resort

Krásný čtyřhvězdičkový zámecký hotel MMaxmilian Lifestyle Resort naleznete v areálu zámku Loučeň, a to v jeho bezprostřední blízkosti. Původně úřednický dům na panství Thurn-Taxisů slouží od roku 2003 jako zámecký hotel, a v roce 2007 byl rozšířen.

Video:​


Zámek Loučeň, Loučeň Zámek, Zámek Loučeň mapa, Zámek Loučeň pro děti, Dětské prohlídky zámku.


KRAJ

Středočeský kraj


ADRESA

Nymburská 1
289 37 Loučeň


GPS souřadnice​

50.2869594N
15.0245719E


Zámek Loučeň


Loučeň Zámek


Zámek Loučeň mapa


Zámek Loučeň pro děti


Dětské prohlídky zámku


Kam na zámek


Zámek Lednice


Zámek Loučeň, Loučeň Zámek, Zámek Loučeň mapa, Zámek Loučeň pro děti, Dětské prohlídky zámku.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit