Zámek Nový Hrad

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Zámek Nový Hrad – V návštěvní době zámku jsou pro veřejnost zpřístupněna všechna tři nádvoří. Z prvního nádvoří se po schůdcích dostanete do zrekonstruované barokní zahrádky na jižní straně zámku. Na druhém nádvoří jsou volně přístupné podzemní stáje. Na třetím nádvoří se můžete vypravit do sklepení pod zámeckou věží, tuto výpravu nedoporučujeme slabším povahám a návštěvníkům s alergií na draky.

ZÁMECKÝ OKRUH

1 patro; arkádová chodba, přípravna jídel, barokní reprezentační sál, barokní salónky, výstava papírových hradů a zámků, zámecká kaple z hudební kruchty, soukromé pokoje východního křídla s malovanými záklopovými stropy: dámská ložnice, panský salón, jídelna, knihovna, salonky, severní chodba s premonstrátskou celou a zámecká věž.

ZÁMECKÁ VĚŽ

Výstup na ochoz zámecké věže bez průvodce. Z věže jsou krásné výhledy do okolní krajiny: město Louny, České středohoří, masív Krušný hor, za dobré viditelnosti je možné vidět hrad Bezděz. Kromě samotného výstupu na věž můžete nahlédnout do zajímavých prostor ve spodní části věže.

VOLNĚ PŘÍSTUPNÉ PROSTORY

V návštěvní době zámku jsou pro veřejnost zpřístupněna všechna tři nádvoří. Z prvního nádvoří se po schůdcích dostanete do zrekonstruované barokní zahrádky na jižní straně zámku. Na druhém nádvoří jsou volně přístupné podzemní stáje. Na třetím nádvoří se můžete vypravit do sklepení pod zámeckou věží, tuto výpravu nedoporučujeme slabším povahám a návštěvníkům s alergií na draky.


Webová stránka​

www.zameknovyhrad.cz


Ceník / Vstupné​

od 20 Kč


Otevírací doba​

9 – 17 hod

Zámek Nový Hrad
Zámek Nový Hrad

Pokračovat ve čtení:​

DĚJINY NOVÉHO HRADU

První zmínka o panském osídlení pochází ze 13.století, kdy jsou poprvé zmiňováni páni z Jimlína (roku 1267). Nejvýznamnějším představitelem byl rytíř Záviš z Jimlína, který bojoval v bitvě u Kresčaku po boku krále Jana Lucemburského. Po smrti posledního z jimlínského rodu v roce 1453, se dědictví ujal Albrecht Bezdružický z Kolowrat, který se svolením krále Jiřího z Poděbrad, ze dne 2. května 1465, začal nedaleko tvrze se stavbou honosného hradu s věžemi a příkopy s mosty.

V průběhu devíti let stavby se Albrecht z Kolowrat začal psát jako Novohradský. Vzniká tak nejen nová větev rodu Kolowratů, ale i název hradu a veliké prosperující panství v údolí potoka Hasiny. V držení zmíněného rodu byl Nový Hrad více než sto let. Posledním členem rodu usazeným na hradě byla Johanka Novohradská, manželka Jana z Lobkowicz, v letech 1573 – 1575.

OD GOTIKY PO HOSPODÁŘSKÉ VYUŽITÍ

Podzemní stáje, gotické sklepení jižního křídla, přízemí paláce, strážnice s gotickými freskami, svatební salónek, zámecká kaple z přízemí, hodovní síň, černá hradní kuchyně, výstava šicích strojů, bylinná a zásobní zahrada.

UBYTOVÁNÍ NA ZÁMKU

V nabídce mají tři pokoje. Všechny pokoje jsou vybaveny televizí a miniledničkou. Všechny pokoje obsahují jedno dvoulůžko, pokoj č. 2 navíc obsahuje jedno lůžko jako přistýlku. Pokoje 1 a 3 obsahují hygienický koutek s umyvadlem. Pokoj 1 a 2 mají každý vlastní koupelnu s hydromasážní vanou, umyvadlem a WC. Pokoj 3 má vlastní koupelnu se sprchovým koutem, umyvadlem a WC na chodbě, bezprostředně vedle vstupu do pokoje. Hostům je k dispozici stylová společenská místnost a kuchyňka. Ubytování je poskytováno se snídaní.

SVATEBNÍ OBŘADY

Dovolujeme si Vám nabídnout monumentální a impozantní zámek Nový Hrad jako místo pro nejdůležitější den Vašeho života. Nově opravený zámek Vám může nabídnout k uskutečnění církevního i civilního svatebního obřadu nádhernou barokní kapli sv. Josefa či luxusně zařízené svatební salónky k fotografování a zaznamenání prvních kroků na cestu společným životem, svatební obřad je možný také v zámecké Barbořině zahrádce.

Video:​


Nový Hrad, Zámek Nový Hrad, Kudy na Nový Hrad, Nový Hrad v Jimlíně, Zámek Nový Hrad v Jimlíně.


KRAJ

Ústecký kraj


ADRESA

Jimlín 220
440 01 Jimlín


GPS souřadnice​

50.3195753N
13.7499236E


Nový Hrad


Zámek Nový Hrad


Kudy na Nový Hrad


Nový Hrad v Jimlíně


Zámek Nový Hrad v Jimlíně


Kam na zámek


Zámek Kratochvíle


Nový Hrad, Zámek Nový Hrad, Kudy na Nový Hrad, Nový Hrad v Jimlíně, Zámek Nový Hrad v Jimlíně.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit