Zámek Slavkov u Brna

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Zámek Slavkov u Brna a jeho zámecký park nabízí krásné místo pro výlet s dětmi třeba o víkendu. Můžete se těšit na tradiční prohlídkové trasy, na výstavy, na tradiční řemeslné jarmarky, na půjčovny sportovního vybavení a třeba i na prostory pro Váš svatební den. U zámek najdete krásnou zahradu, ale zvířecím mazlíčkům je vstup do parku i areálu zakázán.

ZÁMECKÝ PARK VE SLAVKOVĚ U BRNA

Zámecký park ve Slavkově u Brna tvoří nedílnou součást celého zámeckého areálu a patří k nejvýznamnějším historickým zahradám na území Moravy. Zámecký park je krásným místem nejen k procházkám, ale i k aktivnímu odpočinku. Jeho rozloha činí 15,5 ha.

ODPOČÍVEJTE

Co říkáte kávě ze zámecké kavárny za doprovodu šumu vodotrysků? Nebo si raději po příjemné procházce sednete do trávy a vychutnáte si piknik pod stínem stoletých stromů? Piknikový koš dle vašich představ vám nachystají v zámecké restauraci.

SVATBY NA ZÁMKU

Zámek nabízí jedinečné prostory pro Váš svatební den. Svatební obřad, fotografie v krásném prostředí do alba, monumentální prostor pro Vaši hostinu – vše na jednom místě! Chcete – li svůj den prožít na důstojném a elegantním místě, které má významnou historii, jste tu správně.


Webová stránka​

www.zamek-slavkov.cz


Ceník / Vstupné​

od 80 Kč


Otevírací doba​

Zámek
od března do prosince

Zámecký park
celoročně

Zámek Slavkov u Brna
Zámek Slavkov u Brna

Pokračovat ve čtení:​

MÍSTO VÝZNAMNÝCH SETKÁNÍ

Zámek je po staletí místem, kde se setkávali významné osobnosti, uzavíraly se důležité smlouvy a partnerství. Největší barokní památka na Moravě a symbol Napoleonova triumfu tak i v současnosti láká k pořádání důležitých událostí, firemních akcí, setkávání, obchodních jednání a atd.

ZAHREJTE SI GOLF PŘÍMO V ZÁMECKÉM PARKU

Ve spodní části parku je vám k dispozici tréningové golfové hřiště s 6 jamkami. Vybavení lze zapůjčit v nedalekém Golf resortu Austerlitz za minimální poplatek na celý den.

VÝSTAVY

Téměř po celý rok jsou na zámku Slavkov přístupné výstavy zaměřené převážně na rodiny a dětské návštěvníky.

ZÁMECKÝ PARK K PRONÁJMU

Slavkovský zámeckém parku je atraktivním variabilním místem k uspořádání jakékoliv akce s téměř neomezenou kapacitou. Svoji akci můžete umístit do jednoho z horních či dolních parterů, kolem bazénů nebo si pronajmout park celý. Nachází se zde zázemí pro organizátory pronájmu v podobě přípojů elektřiny, vody či vjezdu s parkováním. Sociální zařízení lze využít v prostorách zámku.

ŘEMESLNÉ JARMARKY NA ZÁMKU

Tradiční řemeslné jarmarky jsou pořádány několikrát do roka a těší se velké oblíbenosti, jak u návštěvníků, tak i u samotných prodejců. Nejčastěji jsou pořádány v zámeckém parku a to buď zcela samostatně, sem se řadí Jarní trhy a Václavský jarmark, anebo jako součást velké společenské akce. Druhým typem je řemeslný jarmark v rámci Dnů Slavkova či Napoleonských her a předvánoční jarmark jako součást Vzpomínkových akcí, který je jarmarkem nejnavštěvovanějším. Prodává zde přes 270 prodejců. Obvyklý počet prodejců na ostatních jarmarcích se pohybuje okolo 130, přičemž převládají řemeslné stánky a občerstvení.

VYUŽIJTE PŮJČOVNY SPORTOVNÍHO VYBAVENÍ

Lukostřelba, Badminton, Slack line, Frisbee, Kuželky, Petanque, Diabolo, Žonglovací míčky, Kroket.

MĚSTSKÁ KNIHOVNA

Městská knihovna sídlí v přízemí Zámku Slavkov – Austerlitz. Čtenářům je k dispozici téměř 20 tisíc knih, každý měsíc přibývají nové. Pravidelně knihovnu doplňujeme o nové knihy.

HISTORICKÉ SÁLY

Prohlídka zahrnuje nejstarší (západní) křídlo zámku, zdobené nástropními freskami, jež namaloval italský malíř Andreas Lanzani, a část křídla jižního. Uvidíte mimo jiné Sál předků (bývalou jídelnu Kouniců, odkud je vidět na „Napoleonův balkon“), Historický sál (kde bylo podepsáno příměří po bitvě u Slavkova) a zámeckou kapli.

HISTORICKÉ SALONKY

Prohlídka prochází většinou menšími místnostmi, které jsou vybavené stylově od renesance po empír, navíc s Lovecko-vojenským salonkem, knihovnou a Divadelním sálem. Návštěvníci se tak ve výkladu dozví něco o každém z těchto historických období – co jej charakterizuje, jaké byly zvyklosti a móda u šlechty.

ŠIFRA PANA KNÍŽETE

Jak je na zámku Slavkov – Austerlitz již zvykem, děti si u nás mohou na prohlídku zapůjčit kostým a vžít se do role vyšetřovatelů záhady na zámku. Nově se však setkají s příběhem, který je inspirován skutečnými událostmi a přiblíží jim význam rodu Kouniců na habsburském dvoře a tím i jejich přínos v politickém dění Evropy. Děti se ve zjednodušeném pojetí dozvědí něco z historie a budou řešit zajímavé úkoly s pracovními listy, které je dovedou k překvapivému závěru.

SLAVKOVSKÉ BOJIŠTĚ

Unikátní poznávací okruh, který Vás zavede přes bitevní pole, až na Slavkovský zámek. Během odborného výkladu průvodce se dozvíte, jak probíhala bitva tří císařů v roce 1805 a proč se díky ní Napoleon Bonaparte zapsal do evropské historie.

SLAVKOVSKÉ RESTAUROVÁNÍ

Již dvanáctý semestr studenti Vyšší odborné školy restaurátorské v Brně předvádějí své dovednosti na zámku ve Slavkově u Brna. Návštěvníci mohou budoucí restaurátory pozorovat přímo při práci a současně se dovědět množství zajímavostí o dané problematice. V níže uvedených termínech můžete nahlédnout do umění restaurováni.

PROHLÍDKA ZÁMECKÉ PŮDY A KROVŮ

Také jste jako malí rádi prozkoumávali půdy svých babiček? Při této prohlídce uvidíte, co skrývá ta naše. Sice tu pravděpodobně nenajdete takové poklady (ty pečlivě střežíme v depozitářích), ale zato máme zajímavý komplex lávek, díky kterým si můžete prohlédnout většinu zámeckých krovů za fundovaného výkladu průvodce. Za odměnu se Vám poté dostane ten nejkrásnější výhled na zámecký park ze střechy zámku.

OŽIVENÉ HISTORICKÉ PROHLÍDKY

Prohlídka prochází trasou historické sály, avšak na místo běžného výkladu průvodce se návštěvník dozví historická fakta formou hraných scének. Ty se obvyklé váží k rodu Kouniců nebo k důležité dějinné události Bitvy tří císařů. Díky hercům ze spolku Per Vobis se zámek Slavkov – Austerlitz stal prvním objektem v České republice, kde se tyto kostýmované prohlídky začaly provozovat. Rezervujte si vstupenky zavčas, o oživené historické prohlídky je vždy velký zájem. Pouze v českém jazyce.

HRANÉ POHÁDKOVÉ PROHLÍDKY

Krásné princezny, zlé čarodějnice, strašidla, škola kouzlení a mnoho dalších nadpřirozených bytostí můžete vidět v hraných pohádkových prohlídkách, které pro Vás na zámku ve Slavkově odehrají sami průvodci. Čeká vás nejen zaručený dobrý konec, ale i spousta zábavy. Vlastní kostýmy dětí jsou vítány. Pro děti je připraven i doprovodný program v podobě malování na obličej. Vstup je možný zpravidla pouze na rezervaci.

Video:​


Slavkov zámek, Zámek Slavkov u Brna, Zámecký park Slavkov u Brna.


KRAJ

Jihomoravský kraj


ADRESA

Palackého nám. 1
684 01 Slavkov u Brna


GPS souřadnice​

49.1547744N
16.8744844E


Slavkov zámek


Zámek Slavkov u Brna


Zámecký park Slavkov u Brna


Kam na zámek


Tipy kam na výlety


Slavkov zámek, Zámek Slavkov u Brna, Zámecký park Slavkov u Brna.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit