Zámek Žleby

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Zámek Žleby je velkolepé romantické sídlo rodu Auerspergů, ve kterém se dodnes nacházejí rozsáhlé sbírky zbraní, luxusního nábytku a originálních předmětů denní potřeby. Zámek návštěvníkům nabízí exkurs do každodenního života šlechty v 19. století.

Reprezentační sály a salóny

Kouzlo romantického zámku: reprezentační sály a salóny východního i jižního křídla horního zámku, zámecká zbrojnice s ojedinělou sbírkou zbraní a zbroje, romantické interiéry, renesanční arkádové nádvoří s ochozy, zámecká kaple Zvěstování Panny Marie, zámecká kuchyně s historickým provozním zázemím a přípravnou jídel.

Velká věž a sklepení

Od gotiky k romantismu: Velká věž s výstupem na vyhlídkový ochoz, věžní pokoje pro hosty, středověké hradní sklepení a ochozová chodba. Pozor, okruh překonává více než 350 schodů.

Vánoce na zámku Žleby

Slavnostně vyzdobený zámek Žleby vás letos v zimě opět překvapí novou výjimečnou vánoční trasou, na které se snoubí humorné příběhy a vyprávění o tradičních adventních zvycích s vůní pečených dobrůtek v zámecké kuchyni. Doporučujeme rezervaci. Aktuální informace naleznete v záložce KALENDÁŘ AKCÍ.


Webová stránka​

www.zamek-zleby.cz


Ceník / Vstupné​

od 50 Kč


Otevírací doba​

9.00–16.00

Zámek Žleby
Zámek Žleby

Pokračovat ve čtení:​

Soukromé apartmány a zámecké divadlo

Život na zámku: soukromé salóny a osobní pokoje knížecí rodiny Auerspergů, každodenní život na šlechtickém sídle, příběh a osudy rodiny Auerspergů, dobová hygiena, soukromé divadlo s historickými kostýmy.

Velikonoční prohlídky

Nevšední velikonoční prohlídky zámku, kde jsou pro návštěvníky připraveny nejkrásnější zámecké komnaty a sály, oděné do jarního kabátku. Doporučujeme rezervaci. Aktuální informace naleznete v záložce KALENDÁŘ AKCÍ.

Vánoce na zámku Žleby pro školy

Vánoční trasa pro děti z MŠ či ZŠ pobaví i poučí. Neobvyklá interaktivní prohlídka představí v bohatě zdobených zámeckých komnatách adventní tradice a zvyky z dob dávno minulých. Aktuální informace naleznete v záložce KALENDÁŘ AKCÍ.

Video:​


Zámek Žleby, Žleby zámek, Zámek Čáslav, Čáslav Zámek, Žleby zámek mapa.


KRAJ

Středočeský kraj


ADRESA

Zámecká 1
285 61 Žleby


GPS souřadnice​

49.8877800N
15.4836197E


Zámek Žleby


Žleby zámek


Zámek Čáslav


Čáslav Zámek


Žleby zámek mapa


Kam na zámek


Zámek Konopiště


Zámek Žleby, Žleby zámek, Zámek Čáslav, Čáslav Zámek, Žleby zámek mapa.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit