Zoo Lešná Zlín

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Zoo Lešná Zlín nabízí krásný výlet nejen o víkendu. V málokteré evropské zoologické zahradě najdete tak výrazné propojení expozic zvířat a rostlinné výsadby. Číst náš článek je pro vás stráta času, protože zlínské zoo chcete a musíte navštívit.

Expozice Afrika

Afrika ve zlínské zoo – to jsou pavilony ve tvaru domorodých chýší, rozlehlé výběhy s typickými zástupci savců a ptáků afrických savan, polopouštních oblastí i etiopských hor s endemickými paviány dželada, plameňáci brodící se lagunou nebo malý Madagaskar v podobě ostrovních expozice lemurů kata. Africkou atmosféru dotváří stylová výzdoba interiérů budov, dřevěné skulptury, rytmická hudební kulisa pavilonů a rozmanitá vegetace. Zvížata: Sloni afričtí, Pavilon afrických kopytníků, Nosorožci, antilopy koňské, vodušky abok.

Expozice Asie

Asie Zoo Zlín je krásnou a kouzelnou částí zoo. Mnohá místa zde přímo lákají k zastavení a odpočinku. Exotickou atmosféru podtrhuje řada originálních prvků – nepálské modlitební zvony, praporky štěstí, sochy Budhy nebo prostředí japonské zahrady Mu-Shin.Tropickou jihovýchodní Asii přibližuje expozice tapírů čabrakových a vzácně chovaných gibonů stříbrných. Tapíři mohou využívat vnitřní ubikaci s bazénem a dva rozlehlé venkovní výběhy. Celé expozici dominuje přírodní jezírko. Zvížata: Pandy červené, Tygři ussurijští, Asijská voliéra.

Expozice Austrálie

Červený písek napodobující rudé srdce Austrálie, věrné repliky termitišť, aboriginské malby na pavilonech a budovách, hluboké tóny didgeridoo nesoucí se vzduchem. Během okamžiku vás ze střední Evropy „přeneseme“ až na daleký tajuplný kontinent protinožců. V červenci 2017 otevřeli novou expozici pro kivi, papoušky nestory kea a další zástupce novozélandských ptáků. Expozici, která od podzimu 2016 vznikala v australské oblasti zoo poblíž dětského koutku, je rozdělená do dvou sekcí. První obývají flétnáci a papoušci nestor kea, druhá se stala domovem pro kivi a papoušky kakariki. Zvížata: Dingové novoguinejští, Labutě a pelikáni.


Webová stránka​

www.zoozlin.eu


Ceník / Vstupné​

Děti do 3 let zdarma
Děti od 3 do15 let 127Kč
Senioři od 60 a více let 157 Kč
Dospělí od 15 do 60 let 187 Kč
Rodinné vstupné 2+2 / 588 Kč
Rodinné vstupné 2+3 / 685 Kč

Elektronická vstupenka je levnější.


Otevírací doba​

Od 8:30 do 18:00

Zoo Lešná Zlín
Zoo Lešná Zlín

Pokračovat ve čtení:​

Expozice Amerika

Záplava bujné vegetace, rozmanité vodní plochy, rozlehlé travnaté expozice, ohlušující křik papoušků, písklavé „povídání“ drobných opiček a tóny zampoňas (píšťalové flétny) – tak se návštěvníkům představuje oblast Střední a Jižní Ameriky ve zlínské zoo. Během jedné hodiny vás provedou tropickým lesem, bažinatou Amazonií, travnatými pampami a zavítáte i na mořské pobřeží. Tropická hala, Lachtani hřivnatí, Tapíři, mravenečníci a kuandu, Kapybary a chápani vlnatí.

V okolí zámku Lešná

Staletí stromoví velikáni, písčité cestičky, bublající fontány a pohádkový zámek tvoří kulisu vyhledávané Zátoce rejnoků, ale také expozici tučňáků, zámeckým teráriím nebo ptačím voliérám.

Botanika

Zoo Lešná se kromě moderních pavilonů a rozlehlých přírodních expozic může pochlubit i bohatou botanickou kolekcí. V celém areálu roste více než 1 100 druhů rostlin a bylin. Vhodně zvolenými rostlinami se snažím co nejlépe přiblížit biotop určité oblasti a zvýraznit pojetí samotných expozic. Postupně v areálu zoo vytváří i zajímavá botanická zákoutí, která společně s nejrůznějšími originálními etnografickými prvky pomáhají navodit atmosféru daného kontinentu.

KRMENÍ ŽIRAF

U výběhu afrických kopytníků vyrostla v jarních měsících vyhlídka, která nabízí nejen výhled na celý výběh, ale také nezapomenutelný zážitek v podobě krmení žiraf. Krmení se odehrává od dubna do začátku října zpravidla 3x denně a přináší možnost blízkého setkání s nejvyššími savci světa.

Video:​ ZOO Zlín

ZOO Zlín

KRAJ

Zlínský kraj


ADRESA

Lukovská 112
763 14 Zlín


GPS souřadnice​

49.2729439N
17.7164028E


Zoo Zlín


Zlínské zoo


Zoo Lešná Zlín


Zoologická zahrada Zlín


Zoologická zahrada Lešná


Kam na zámek


Tipy kam na výlety


Zlínská zoo, Zoo Zlín, Zlínské zoo, Zoo Lešná Zlín, Zoologická zahrada Zlín, Zoologická zahrada Lešná.


Zoo Lešná Zlín

Reklama

Mohlo by se vám líbit