Zřícenina hradu Zvířetice

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Zřícenina hradu Zvířetice, tedy zámku je základnou Vašeho prožitku cestování v čase prostředky virtuální reality a výchozím bodem Vaší následné návštěvy zříceniny je nové moderní Turistické informační centrum Zvířetice v obci Podhradí.

Prohlídkový okruh I. malý

Prohlídku zahájíte ve špičkově vybavené projekční místnosti infocentra: Do minulosti místa Vás nejprve uvedeme krátkým dokumentem „Zvířetice v zrcadle staletí“ (10:00 min.), ve kterém poznáte zajímavé okamžiky minulosti fascinující památky nad Vámi. Poté se již otevřou brány časoprostoru a Vy prožijete formou virtuálního 3D videa návštěvu poutníka v čase zámkem Zvířetice v dobách jeho vrcholné éry.

Prohlídkový okruh II. velký

V létě na Vás v rámci velkého prohlídkového okruhu bude v reálu zříceniny čekat průvodce, který Vám ukáže nejen všechna zajímavá místa očima současnosti: Díky vizualizačním grafikám 3D modelu (při nočních prohlídkách tabletu), které obdrží každý návštěvník na prohlídkový okruh, uvidíte současně podobu míst zříceniny přímo v reálném prostředí!

Zvířetice celoročně nabízí

Zvířetice celoročně nabízí: Zvířetice 3D a expozici s fyzickým modelem zámku. Informační služby o místech v okolí. Občerstvení: Cukrovinky, nápoje, zmrzlinu. Suvenýry: Turistické vizitky, pohlednice, magnety a publikace. Nadační předměty pro záchranu zříceniny Zvířetice. Toalety, nástroje na opravu kol a přebalovací pult.


Webová stránka​

www.zviretice.cz


Ceník / Vstupné​

45 Kč


Otevírací doba​

Pondělí: zavřeno
Úterý – neděle:
od 9:30 do 17:00

Zřícenina hradu Zvířetice
Zřícenina hradu Zvířetice

Pokračovat ve čtení:​

Kdo byla hraběnka Marie Eleonora?

Napínavý příběh o objevu jejího medailonu se dozvíte při prohlídce naší základny: Turistického informačního centra Zvířetice v obci Podhradí. Spatříte zde také unikátní rekonstrukční portrét hraběnky a předměty, které používala.

Cestování časem na zřícenině Zvířetice

Zvířetice jsou místem, kde prostor a čas splývá ve své jednotě a harmonii. Tajemná zřícenina vždy rozněcovala romantické představy o možné podobě dávného hradu a zámku.

Prožijme mystérium zámku Zvířetice ve 3D!

Tam, kde nyní již jen rozeklané zdivo vypráví svůj příběh, stával před staletími nádherný zámek. Majestát jeho paláců pohasl v neúprosném běhu času, odlesk krásy jeho síní však opět září branou časoprostoru.

Tajemství zvířetického trezoru hraběnky Eleonory

Tajemství zvířetického trezoru hraběnky Eleonory je celosezónní výpravnou hrou pro rodiče s dětmi! Na tajemné zřícenině Zvířetice u Bakova nad Jizerou stával kdysi dávno nádherný zámek. Žila v něm krásná hraběnka Eleonora a nebyla to šlechtična obyčejná! Svůj život zasvětila bádání a tajným vědám. Toužila nahlédnout do budoucnosti a spatřit osud svého zámku a míst, která dobře znala.

Mise za záchranu památky

Zvířeticím můžete pomoci i Vy! Za příspěvek 250 Kč nebo 500 Kč obdržíte unikátní „3D kachel“: Zmenšeninu kachle z pokoje hraběnky. Na zadní straně kachle je umístěn holografický QR kód, jehož prostřednictvím otevřete ve Vašem chytrém telefonu plný videoklip.

Video:​

Zřícenina Zvířetice

Zvířetice 3D, Zřícenina Zvířetice, Zámek Zvířetice, Bakov nad Jizerou hrad, Zřícenina hradu Zvířetice, Hrad Zvířetice otevírací doba, Zřícenina hradu a zámku Zvířetice.


KRAJ

Středočeský kraj


ADRESA

Podhradí 8
294 01 Bakov nad Jizerou


GPS souřadnice​

50.4681278N
14.9158664E


Zvířetice 3D


Zámek Zvířetice


Zřícenina Zvířetice


Bakov nad Jizerou hrad


Zřícenina hradu Zvířetice


Hrad Zvířetice otevírací doba


Zřícenina hradu a zámku Zvířetice


Kam na hrad


Kam na zámek


Hrad Krakovec


Zvířetice 3D, Zřícenina Zvířetice, Zámek Zvířetice, Bakov nad Jizerou hrad, Zřícenina hradu Zvířetice, Hrad Zvířetice otevírací doba, Zřícenina hradu a zámku Zvířetice.


Zřícenina hradu Zvířetice

Reklama

Mohlo by se vám líbit